23 Temmuz 2016 Cumartesi

Kur’an Kurslarımızın Kermes Organizasyonu

Kur’an Kurslarımızın Kermes Organizasyonu 19 Nisan 2012 Perşembe 14:48

12–24 Nisan 2012 Kutlu Doğum Haftası nedeni ile 6.sı düzenlenen Bursa Kitap, Kültür ve El Sanatları Etkinlikleri bünyesinde Kur’an Kurslarımız kermesler düzenlemektedir.

 12–24 Nisan 2012 Kutlu Doğum Haftası nedeni ile 6.sı düzenlenen Bursa Kitap, Kültür ve El Sanatları Etkinlikleri bünyesinde Kur’an Kurslarımız kermesler düzenlemektedir. İlk olarak kermesleri Yunuseli Hüseyin Kanalıcı Kur’an Kursumuz ve sonrasında Hasan Hüsnü Kestelli Kur’an Kursumuz düzenlemişlerdir. Kermeslerde el yapımı mantı ve gözleme, el işlemeleri, çeyizlik ve gıda ürünleri satılmaktadır. Kermeslerimiz hayırsever vatandaşlarımızın ve kurs derneklerimizin katkılarıyla yapılmaktadır. Kermes gelirleri ise Kur’an Kurslarımızın ihtiyaçlarının karşılanması amacı ile yapıldığından halkımız büyük ilgi göstermektedir. Şuanda da Yeşil Kız Kur’an Kursumuz kermes düzenlemektedir. Kermeslerimiz Şehreküstü Meydanında yapılmakta ve 12- 24 Nisan tarihleri arasında devam edecektir.

HABERE AİT DİĞER RESİMLER

YORUMLAR

Henüz yorum bulunmamaktadır.

SİTE İÇİ ARAMA

BİR AYET

"...Evlere girdiğiniz zaman birbirinize, Allah katından mübarek ve hoş bir esenlik dileği olarak, selam verin. İşte Allah, düşünesiniz diye âyetleri size böyle açıklar."

Nur, 24/61

BİR HADİS

"Sizden biriniz din kardeşine rastladığında ona selâm versin. Eğer ikisinin arasına ağaç, duvar ve taş girer de tekrar karşılaşırlarsa, tekrar selâm versin."

Ebû Dâvûd, Edeb 135